MeDeutsch

 

İletişim

Pınarbaşı Mah. 705 Sokak No:18
Konyaaltı Antalya

medeutsch.de@gmail.com
+90 538 873 76 36

Menü

Bizi Takip Edin

ALMANYA'da DOKTORLUK

Bu videomda sizler için Almanya’da Doktor olarak çalışma izni alımı ve diploma denkliği sürecini olabildiğince yalın bir şekilde anlatmaya çalıştım. Türkiye’de tıp fakültesinden mezun olmuş birisini ne yazık ki çoğu Avrupa ülkesi gibi Almanya’da direkt olarak denkliği kabul edilmiyor. Süreç her ne kadar karmaşık görünse de iyi bir Almancanız olduğu sürece çok kısa sürede diploma denkliğinizi (Approbation) alabilir ve istediğiniz ihtisasa başlayabilirsiniz.

DENKLİK SÜRECİNİ TÜRKİYE'den YÖNETİN

Almanya’da Doktorluk sürecine girmek istiyorsunuz fakat sürecinizi Türkiye’den yöneterek diploma denkliği alabileceğiniz kesinleştikten sonra mı Almanya’ya göç etmek istiyorsunuz? Bu videoda takip etmeniz gereken basamakları şematize bir şekilde ve yine olabildiğince yalın olarak anlatmaya çalıştım. Tüm sürecinizi Türkiye’den yöneterek sadece sınavlar için Almanya’ya gelerek de Approbation almanız mümkün!

ALMANYA'da ALIM GÜCÜ ve MAAŞLAR

Almanya’da doktorluk yapan 16 meslektaşım ile Almanya’daki alım güçleri üzerine soru cevap şeklinde bir söyleşi yaptık. İki ülkede de doktor olarak çalışmış kişilerin alım güçlerini ve yaşam kalitelerini kıyaslamaları, Almanya’da Doktorluk sürecine girecek kişilere çok yol gösterici oldu. Bu zorlu sürecin sadece ekonomik sebeplerle olmadığını bunun yanında farklı bir çok sebep olduğunu da görmüş olduk. Almanya’ya doktor olarak gelmeyi düşünen herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir video olduğunu düşünüyorum!

ALMANYA'da DOKTOR MAAŞLARI

Bu videomda belki de Almanya’da Doktorluk’un en merak edilen sorularından birisi olan Almanya’da Doktor Maaşları’ndan bahsettim. Video içeriğinde de göreceğiniz gibi Almanya’da Doktorluk maaşları sanıldığı kadar yüksek değil. Bunun yanında hangi hastanede çalıştığınıza, tecrübenize ve hatta evli olup olmamanıza göre de değişiyor. Bu yüzden videomda kafanızda en ufak bir soru işareti bırakmayacak şekilde tüm ayrıntılardan bahsettim.