MeDeutsch

 

İletişim

Pınarbaşı Mah. 705 Sokak No:18
Konyaaltı Antalya

medeutsch.de@gmail.com
+90 538 873 76 36

Menü

Bizi Takip Edin

Biz Kimiz

Medeutsch, öğretmenlik ve eğitmenlikte uzun yılların tecrübesine sahip olan Ülke Arısoy tarafından, Almanya’da doktorluk yapan, eski öğrencisi Dr. Hakan Bahadır’ın fikir önderliğinde, 2022 yılında kurulmuştur. İsmimiz, Almanya’da çalışma hedefinde olan sağlık çalışanlarına özel Almanca gruplarımızdan yola çıkılarak Medizin(Tıp) ve Deutsch(Almanca) kelimelerinin birleşimi ile ‘MEDeutsch’ şeklinde oluşturulmuştur.

MEDeutsch olarak amacımız, Alman dili ve kültürünü hızlı ve doğru bir şekilde özellikle Almanya’da yaşamak isteyenlere rehberlik ederek online bir şekilde öğretmektir. Kurslarımız alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimiz tarafından, A1(Başlangıç) seviyesinden C2 (İleri) seviyesine kadar her seviyede; öğrenci odaklı, modern yöntem ve teknikler kullanılarak, interaktif metotlar ile Almancayı zevk alarak öğretmeyi hedeflemektedir. MEDeutsch olarak edindiğimiz en temel misyonumuz öğrencilerimize, çoğu Almanca kursunda olanın aksine, Almancayı gramer’e (dil bilgisi) boğulmadan konuşma becerilerini en üst düzeye çekerek öğretmek ve Almanya’daki yaşamlarına en hızlı şekilde adapte olmalarına katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra Almanya’da çalışmak ya da öğrenci olmak için gerekli sertifikaları en hızlı şekilde almanız da kurumumuzun temel hedefleri arasındadır. Bu hedef doğrultusunda tüm seviyelerdeki derslerimizi sertifika sınavlarına yönelik olarak olarak işlemekteyiz.

Ülke ARISOY Kimdir?

Ülke ARISOY, Almanya’da doğmuş, ilk ve orta öğretim hayatını Almanya’da başarıyla tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden bölüm birincisi olarak başarıyla mezun olmuş ve üzerine yan dal olarak yine Ege Üniversitesi’nde Mütercim Tercümanlık bölümünü başarıyla tamamlamıştır.

Öğretmenlik kariyerine 2016 yılında İzmir Goethe Institut (Alman Kültür Merkezi)’de başlamış ve 2019 yılından itibaren eğitmen-öğretmenlik görevini de başarıyla yerine getirmiştir. Bu sayede sadece öğrencilere değil aynı zamanda yeni mezun meslektaşlarına da öğretmenlik yapmış, pek çok kişiye Almancayı sevdirmeyi başarmıştır.

Ülke Arısoy, İzmir Goethe Enstitüsünde A1’den C2’ye kadar tüm seviyelerde hem dersler vermiş hem de sınavlar yapmıştır. Senelerce bu seviyelerde ders verme, sınav yapma ve değerlendirmenin getirdiği tecrübeyi, öğrencilerini en hızlı ve doğru yoldan sınavlara hazırlamak ve onlara Almancayı sevdirerek öğretmek için kullanmayı görev edinmiştir. Goethe Enstitüleri tarafından verilen ve tüm dünyadaki Goethe Enstitülerinde çalışmaya olanak sağlayan Yeşil Diploması da bulunan Ülke Arısoy sadece Goethe sertifikalarına değil aynı zamanda TestDAF, Telc ve ÖSD gibi sertifika sınavlarına yönelik eğitimler de vermektedir.

1

Grünes Diplom

Yurtdışındaki tüm Goethe Enstitülerinde çalışma yetkisi sağlayan diploma
2

Muttersprachler

Ana dili Almanca olan eğitmenler
3

Goethe Zertifikat

A1'den C2'ye kadar tüm Goethe Sertifika Sınavlarını yapma ve değerlendirme yetkisi

8 - 12 Kişilik Online Özel Ders Grupları

Ücretsiz Ekstra Ders Materyalleri

Sertifika Sınavlarına Odaklı Eğitim

Alanında Uzman Eğitmen Kadrosu